Otwarty
Kampus

Projekt Otwarty Kampus – Kampus dla Ciebie! ​

Priorytetem projektu OTWARTY KAMPUS Wyższej Szkoły Gospodarki  jest stworzenie spójnego systemu atrakcyjnej przestrzeni publicznej – przyjaznej, otwartej i zaangażowanej społecznie. Dzięki udostępnieniu wszelkich walorów zrewitalizowanego terenu Kampusu, nasi goście mogą w pełni korzystać z funkcji  sportowych, kulturalnych, naukowych i biznesowych. więcej..

Facebook
Twitter
WSG

Infrastruktura

Położenie Kampusu w śródmiejskiej części Bydgoszczy na obszarze dzielnicy Okole charakteryzuje się wysokimi walorami zabytkowymi i kulturowymi. Wkomponowanie Kampusu w zakole rzeki Brdy z ponad  500 metrową linią brzegową predestynuje to miejsce, jako naturalną, przyjazną i otwartą przestrzeń realizująca funkcje spacerowe i komunikacyjne z możliwością skorzystania z funkcji dydaktycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

Teren Kampusu łączy walory historyczne, gdyż  od II połowy XIX wieku do lat 90 pełnił głownie funkcje produkcyjne i usługowe - począwszy od dawnych Zakładów Garbarskich, Fabryki Skór Ludwika Buchholza, Państwowe Zakłady Obuwnicze Kobra poprzez Państwowe Zakłady Fotochemiczne Foton oraz Żeglugę Bydgoską. W ciągu 14 lat na terenie zrujnowanych obiektów produkcyjno-warsztatowych i składowisk odpadów powstał Kampus o powierzchni 8 ha z kompleksem budynków administracyjnych i dydaktycznych, pięknie wkomponowanych w zieleń  .Utworzenie  Uczelnianego Arboretum, rekultywacja drzewostanów i pieczołowite zaprojektowanie od podstaw zielonej architektury w połączeniu  z  terenami rekreacyjno – sportowymi składa się na nowoczesny kompleks uczelniany spełniający w jednym miejscu wszystkie funkcje nowoczesnej uczelni.

Funkcje dydaktyczne wypełniane są przez doskonale wyposażone multimedialne sale wykładowe i ćwiczeniowe oraz laboratoria. Funkcje kulturalne i rozrywkowe realizowane są przez Akademicką Przestrzeń Kulturalną WSG, Galerię nad Brdą oraz Muzeum Fotografii. Centralną część Kampusu zajmuje nowoczesna hala sportowo- widowiskowa wraz z Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej Rewital, które w strukturze Uczelni stanowią enklawę o funkcji sportowo – rekreacyjnej. Do dyspozycji odwiedzających jest również pełnowymiarowe boisko do streetbolu, przystań kajakowa, ścieżka rowerowa, przystanek tramwaju wodnego oraz liczne tereny zielone (wzbogacone o stałe elementy małej architektury), które zachęcają do spokojnego  relaksu w bliskości natury.

Kampus WSG jest nowoczesną wizytówką centrum Bydgoszczy. Jego funkcjonalność, przyjazność i otwartość powoduje, że jest bardzo chętnie odwiedzany przez miłośników wszelkich form kulturalno-sportowych nie tylko naszego miasta, ale również regionu i całej  Polski.

Kompleks Konferencyjno - Usługowy Wyższej Szkoły Gospodarki - poznaj nasze możliwości!

Polecamy

Otwarta uczelniastudia łączoneRekrutacjaWSG MBA - Szkoła Biznesu40plusokolice