Otwarty
Kampus

Projekt Otwarty Kampus – Kampus dla Ciebie! ​

Priorytetem projektu OTWARTY KAMPUS Wyższej Szkoły Gospodarki  jest stworzenie spójnego systemu atrakcyjnej przestrzeni publicznej – przyjaznej, otwartej i zaangażowanej społecznie. Dzięki udostępnieniu wszelkich walorów zrewitalizowanego terenu Kampusu, nasi goście mogą w pełni korzystać z funkcji  sportowych, kulturalnych, naukowych i biznesowych. więcej..

Facebook
Twitter
WSG

Kultura

Akademicka Przestrzeń Kulturalna to pomysł Wyższej Szkoły Gospodarki, która przebudowując zabytkową, XIX-wieczną wozownię nad malowniczym zakolem Brdy w ścisłym centrum Bydgoszczy stworzyła nowoczesną przestrzeń do tworzenia kultury. Dziś w odrestaurowanym budynku mieści się Muzeum Fotografii – największa tego typu placówka w tym regionie Polski, Centrum Kultury Medialnej, Galerie ("Nad Brdą" i "Debiut"), bogato wyposażona sala widowiskowa z dyskretnie ukrytym nad kulisami studiem nagrań oraz Biblioteczka APK - BookSpace.

Muzeum Fotografii posiada w swoich zbiorach wiele ciekawych i unikatowych eksponatów, związanych z fotografią zarówno dawną, jak i dzisiejszą. Poza ich gromadzeniem i prezentacją, zaprasza także na wernisaże uznanych artystów fotografików oraz początkujących twórców. Ponadto działa prężnie na polu edukacyjnym, organizując lekcje muzealne dla szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, pokazy fotografii analogowej i cyfrowej oraz warsztaty o różnym stopniu zaawansowania, w tym Bydgoską Akademię Fotografii o profilu artystycznym. Muzeum posiada także atelier wyposażone w różnorodne tła, ciemnię fotograficzną oraz sprzyjającą lekturze czytelnię na antresoli. 

Mieszcząca się tuż obok Galeria to jedna przestrzeń o dwóch przeznaczeniach - w Galerii "Nad Brdą" prezentowane są wystawy cenionych twórców – mistrzów fotografii, malarstwa, rzeźby oraz rękodzielnictwa. Gościli tu m.in. Marek Niedźwiecki oraz Jan Kanty Pawluśkiewicz. Galeria "Debiut" natomiast w realny sposób przyczynia się do promowania młodych adeptów sztuki w makroregionie i całym kraju, a także wprowadzania ich w środowisko uznanych artystów.

Również sala widowiskowo-konferencyjna ze sceną, profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem oraz położonym na poddaszu studiem nagrań pozwala na realizację rozmaitych przedsięwzięć.

Wizytówką Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG jest interdyscyplinarność i różnorodność działań kulturalnych, animacyjnych i edukacyjnych. Obok koncertów, spektakli, projekcji filmowych i wystaw odbywają się tu również spotkania z ludźmi kultury i nauki, debaty społeczne oraz konferencje i seminaria naukowe, również o zasięgu międzynarodowym. Przestrzeń ożywiają cykliczne wydarzenia - Bydgoski Festiwal „Podróżnicy”, Art, Fashion & Design, Archipreza, Noc Muzeów, organizowana przez Urząd Miasta Bydgoska Sobota z Komiksem i inne, a także unikatowe projekty artystyczne, w tym projekty dyplomowe studentów kulturoznawstwa.

Z myślą o osobach twórczych, które poszukują inspiracji, nowych dróg rozwoju i możliwości działania, przy APK stworzona została też Akademia Kreatywności. Malarstwo, fotografia, architektura, design, dziennikarstwo, muzyka i taniec - bogata oferta kursów, szkoleń i warsztatów pozwoli każdemu rozwijać pasje i realizować marzenia.

W budynku Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej mieści się Katedra Przemysłów Kreatywnych WSG realizująca wielopłaszczyznowy Projekt pod nazwą BECREATIVE, którego głównym celem jest promowanie innowacyjnego obszaru studiów "Przemysły Kreatywne" oraz promocję kreatywności we wszystkich jej aspektach.

www.apk.byd.pl

www.becreative.byd.pl

 

Polecamy

Otwarta uczelniastudia łączoneRekrutacjaWSG MBA - Szkoła Biznesu40plusokolice